Oradea, str. Onisifor Ghibu nr.3, tel. 0040 359 436 901, fax 0040 359 436 903, e-mail: onisifor_ghibu@yahoo.com
Luni, 1 Iunie 2015, cu începere de la ora 10:00, în Orăşelul Copiilor vor avea loc manifestări dedicate Zilei Copilului, potrivit următorului program:
Skate park, alei pietonale, clădire
Ora 10:00 – desene pe hârtie, urmate de „Tombola prichindeilor”
Ora 10:45 – Să râdem cu Rin Tripa
Orele 11:00 – 14:00 – activităţi educativ-distractive organizate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Bihor
Din program:
- jocuri interactive cu tematică rutieră, prezentare autovehicule aflate în dotarea IPJ Bihor
- „Oradea mare” – concurs de desene pe asfalt
- „Prevenirea la cutie” – concurs pe teme rutiere
- Ghiceşte indicatorul rutier – concurs pe teme rutiere
- „Siguranţă pe două roţi” concurs de biciclete
- „Mesajul meu antiviolenţă” – concurs de afişe
- Concurs de jocuri logice cu mesaj antiviolenţă
Amfiteatru
- Ora 11:00 – spectacol de teatru pentru copii în limba maghiară „Mese, mese... mara”
Teren de baschet
Orele 11:00 – 14:00 – concurs de aruncări la coşul de baschet
- concursuri distractive cu mingea
- jocuri demonstrative de baschet cu jucători din liga naţională
Ora 14:00 - demonstraţie de karate - CSC Orăşelul Copiilor
- prezentator şi comentator Victor Mihalcea
Ora 18:00 – spectacol dans de societate Club Stephany Oradea
Scena mare din zona scărilor multicolore
Ora 15:00 – 15:30 spectacole muzicale diverse
Ora 15:30 – 16:00 Spectacol de dans Fit Dance Oradea
Ora 16:00 – 16:30 Spectacol muzical trupa Vivere
Ora 16:30 – 17:00 Scenetă şi concursuri distractive cu „Prietenii veseliei” (partea I)
Ora 17:00 – 17:30 Spectacol muzical Grupul Meda Music
Ora 17:30 – 17:50 Concursuri distractive cu „Prietenii veseliei” (partea a II-a)
Ora 17:50 – 18:10 Spectacol muzical Chebeleu Band
Ora 18:10 – 18:25 Spectacol de dans: „Unique Dance Studio”
Ora 18:25 – 19:05 Spectacol muzical Art Band
Ora 19:05 – 19:20 Mistique Majorette
Ora 19:20 – 19:40 Spectacol muzical Grupul Luscynia al Palatului Copiilor
Ora 19:40 – 20:10 Spectacol de magie cu Eduard şi Bianca
Ora 20:10 – 20:50 Concert trupa MAXIM
Pavilioane exterioare
Orele 16:00 – 19:00 – activităţi de creaţie cu participare liberă (în organizarea Direcţiei Judeţene de Sport şi Tineret Bihor)